Lubnauer: Wierzę, że nie ma już wśród nas zdrajców

Wierzę, że nie ma już między nami osób nieodpowiedzialnych, nie ma nastawionych wyłącznie na swój interes, którzy porzucają swoich partnerów i przyjaciół, że nie ma już wśród nas zdrajców – powiedziała Katarzyna Lubnauer podczas obrad Rady Krajowej Nowoczesnej.

Lubnauer po spotkaniu ze Schetyną: Przyjęcie Gasiuk-Pihowicz do klubu to błąd taktyczny

– Grzegorz Schetyna popełnił taktyczny błąd – tak w TVN24 Katarzyna Lubnauer określiła przyjęcie przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

W sobotę w Warszawie obraduje Rada Krajowa Nowoczesnej. Podczas zjazdu delegaci mają podsumować wybory samorządowe oraz opracować strategię na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego, a także wybory do Sejmu i Senatu.

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że „Nowoczesna to wspólnota idei, wartości oraz odpowiedzialności”. – Dziś jesteśmy taką wspólnotą bardziej niż kiedykolwiek dotychczas – oznajmiła.

– Wierzę, że nie ma już między nami osób nieodpowiedzialnych, nie ma nastawionych wyłącznie na swój interes, którzy porzucają swoich partnerów i przyjaciół, że nie ma już wśród nas zdrajców – powiedziała.

– Dziś w końcu jesteśmy jedną wielką, zgraną drużyną, która dała radę, przepłynęła przez najtrudniejsze dla młodych partii wybory, jakimi są wybory samorządowe i pozostała wierna sobie i swoim ideałom – oznajmiła Lubnauer.

W środę klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska; dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, i Piotr Misiło wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej przestał istnieć i stał się kołem.

źródło:
Zobacz więcej