Znaleziono 250-kilogramową bombę. W Policach trwa ewakuacja prawie 25 tys. osób

W niedzielny poranek niemal wszyscy mieszkańcy Polic zostaną ewakuowani ze swoich mieszkań. Powodem jest blisko 250-kilogramowa bomba z czasów drugiej wojny światowej. Ewakuację pacjentów rozpoczął już publiczny szpital, swoją siedzibę opuszczą nawet strażacy. Łącznie akcja dotyczyć będzie około 25 tysięcy osób. Na niewybuch trafili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach. W niedzielę o 9:30 saperzy rozpoczną wydobywanie ładunku.

Alarm bombowy w biurowcu CNN. Ewakuacja zakłóciła emisję programu

Biura telewizji CNN w Nowym Jorku zostały ewakuowane przez policję w nocy czasu lokalnego w związku z telefonem o ukryciu w budynku Time Warner...

zobacz więcej

W Policach rozpoczęła się w sobotę akcja informująca mieszkańców o zaplanowanej na najbliższą niedzielę ewakuacji części miasta.

– Policjanci i strażnicy miejscy zapukają do każdego mieszkania i domu, który jest w strefie objętej ewakuacją – powiedział w sobotę burmistrz Polic Władysław Diakun. Dodał, że „po południu w mieście będą także rozgłaszane komunikaty o ewakuacji”.

Na ważący około 250 kilogramów niewybuch natrafiono w ubiegły czwartek na ul. Tanowskiej podczas prac ziemnych. Obszar zagrożony eksplozją obejmuje teren o promieniu półtora kilometra od bomby. W tej strefie mieszka około 25 tys. ludzi.

Ewakuacja obejmie wszystkie osoby przebywające na terenie Polic z wyłączeniem ulic: Piaskowej, Bursztynowej, 26 Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowej i Korczaka oraz osiedli Mścięcino i Jasienica.

Ewakuacja przeprowadzona zostanie 9 grudnia br. w godzinach od 6.00 do 9.00. Powrót mieszkańców do domów nastąpi po przeprowadzeniu akcji w niedzielę po godzinie 12.00, na sygnał służb zarządzania kryzysowego.

Miejsca wyznaczone do przebywania ludności na czas akcji to szkoły podstawowe nr 8 i 2 w Policach. Wszelkie informacje o ewakuacji można otrzymać, dzwoniąc pod numery telefonów 91-317-62-72 lub 986.

źródło:
Zobacz więcej