RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Panika na dyskotece we Włoszech. Sześć osób nie żyje, dziesiątki rannych

Co najmniej 6 osób poniosło śmierć, a ponad sto zostało rannych w nocy z piątku na sobotę na dyskotece we włoskiej miejscowości Corinaldo, w pobliżu Ankony. To efekt wybuchu paniki po rozpyleniu gazu podczas koncertu. Śledczy ustalają, ile osób było w klubie.

Panika po finale Ligi Mistrzów. Zmarła poturbowana kobieta

W szpitalu w Turynie zmarła 38-letnia kobieta, która była w najcięższym stanie po wybuchu ataku paniki na placu w tym mieście w trakcie finałowego...

zobacz więcej

Według tamtejszych strażaków młodzi ludzie rzucili się do ucieczki tratując jedni drugich, gdy poczuli gaz drażniący drogi oddechowe.

Na dyskotece podczas koncertu rapera Sfera Ebbasta, nazywanego „królem rapu”, było ok. tysiąc osób. Do tragedii doszło około godz. 1 w sobotę.

Lokalne media informują, że 6 osób poniosło śmierć, ponad 100 zostało rannych, w tym 13 jest w stanie ciężkim.

– Tańczyliśmy czekając na rozpoczęcie koncertu, kiedy poczuliśmy drażniący zapach. Zaczęliśmy biec w kierunku wyjść ewakuacyjnych, ale były zamknięte. Bramkarze powiedzieli nam abyśmy zawrócili – powiedział przewieziony do szpitala w Ankonie 16-letni uczestnik koncertu.

Włoskie media informują, że w dyskotece mogło się bawić znacznie więcej osób, niż pozwalały na to przepisy. Pojemność sali wynosi 871 osób, tymczasem, według doniesień, na koncert przyjść mogło nawet tysiąc osób.źródło:
Zobacz więcej