RAPORT

Kampania 2020

Sasin: Nie ma mowy o żadnych zmianach personalnych w rządzie

– Mamy do czynienia z bardzo ostrą kampanią, która ma przekonać Polaków, że PiS jest takie jak jego poprzednicy. A to PO jest partią, za rządów której zdarzyły się największe afery III RP – tak Jacek Sasin, minister w kancelarii premiera, komentował w programie „Gość Wiadomości” wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w w Jachrance. – W żadnym wypadku nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach personalnych, które dotyczyłyby osób pełniących funkcje w rządzie czy innych instytucjach rządowych – dodał polityk.

Kaczyński: W Polsce trwa spór; my uznajemy reguły demokracji, a druga strona nie

– Żeby Polakom była zapewniona wolność, potrzebne jest sprawne państwo i sprawne instytucje oraz dynamiczna grupa przedsiębiorców – powiedział...

zobacz więcej

– Żeby Polakom była zapewniona wolność, potrzebne jest sprawne państwo i sprawne instytucje oraz dynamiczna grupa przedsiębiorców – powiedział podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w Jachrance lider partii Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że w trwającym w Polsce sporze „jedna strona, czyli my, uznajemy reguły demokracji i praworządności, a druga strona tych reguł nie uznaje”.

– Przekaz jest zupełnie jednoznaczny: w Polsce, wedle tej strony, prawo rządzić ma tylko jeden obóz polityczny. Jeżeli jest w opozycji, jeżeli przegrał wybory, to nie ma żadnych ograniczeń dla jego działania; a gdyby tę władze odzyskał, to może ją zabezpieczyć wszelkimi metodami, także takimi, które z demokracją i praworządnością nie mają nic wspólnego – mówił Kaczyński.

Jacek Sasin przekonywał, że prezes jego partii chciał pokazać, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie PiS i na jakie ataki jest narażony. – Mamy do czynienia z bardzo ostrą kampanią, która ma przekonać Polaków, że PiS jest takie jak jego poprzednicy. A to PO jest partią, za rządów, której zdarzyły się największe afery III RP, z aferą VAT na czele. W żadnym wypadku nie można równać z tym tych incydentów, jakie pojawiają się z udziałem osób rekomendowanych na stanowiska czy pochodzących z PiS. Nie można porównywać skali z tamtymi aferami. Nie można porównywać reakcji. Po stronie PO jest zawsze obrona swoich polityków, bez względu na wagę zarzutów – podkreślił Sasin.

Polityk ujawnił, że w czasie zamkniętej części wyjazdowego spotkania rozważane są przyszłe działania partii w związku m.in. z wyborami do europarlamentu oraz wyborami do Sejmu i Senatu.

– Rozmawiamy także o tym, jak pozyskać nowych wyborców. Nie można mówić o żadnych sporach i pretensjach – zapewnił Sasin. – W żadnym wypadku nie ma mowy o jakichkolwiek zmianach personalnych, które dotyczyłyby osób pełniących funkcje w rządzie czy innych instytucjach rządowych – dodał zdecydowanie.

źródło:
Zobacz więcej