Polscy naukowcy wyróżnieni w prestiżowym rankingu. Na liście aż pięciu kardiologów

Do prestiżowej listy dołączył prof. Dariusz Dudek ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (fot. arch. PAP/Marek Zakrzewski)

W prestiżowym rankingu Clarivate Analytics 2018 znalazło się sześciu naukowców z Polski. Wyróżnienie dotyczy częstych cytowań uczonych w światowych mediach. Prace wybitnych badaczy wspierają i inspirują innych intelektualistów na całym świecie.

Pierwszy polski satelita wykonał zdjęcie Ziemi

Południowa Szwecja, gęste chmury nad Norwegią, fragment Morza Północnego i Bałtyku – te obszary znalazły się na zdjęciu wykonanym przez...

zobacz więcej

Na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata znalazło się sześciu specjalistów z Polski, w tym pięciu kardiologów związanych z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym.

– Jako prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego jestem dumny, że już po raz kolejny praca polskich kardiologów została zauważona i doceniona w tym prestiżowym zestawieniu najczęściej cytowanych naukowców świata. Pozycjonuje to bardzo wysoko polską kardiologię i podkreśla znaczenie wkładu Polaków w rozwój światowej nauki – skomentował prof. Piotr Ponikowski, prezes PTK.

W najnowszym rankingu Clarivate Analytics znaleźli się:

– Prof. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, kierownik Kliniki Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz kierownik Kliniki Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu;

– Prof. Adam Torbicki, kierownik Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii CMKP w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku, były prezes PTK (lata 2004-2007);

– Prof. Andrzej Budaj, kierownik Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim w Warszawie;

Prof. Michał Tendera, wieloletni kierownik III Kliniki Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca, a także kierownik III Katedry Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, były prezes PTK (lata 1995-1998).

Kulturalna muszka tradycyjnie nie zadaje się z byle kim

Kultura, czyli coś ponad „zjeść raz dziennie coś gorącego”, wydaje sie nam zjawiskiem głęboko i wyłącznie ludzkim. Zwłaszcza kultura materialna –...

zobacz więcej

Do prestiżowej listy po raz pierwszy dołączył w tym roku prof. Dariusz Dudek, kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Znalazła się na niej także prof. Jolanta Lissowska, kierownik Pracowni Epidemiologii w Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Ranking Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) to co roku aktualizowana lista najczęściej cytowanych naukowców z całego świata. Jest tworzona w wyniku analizy liczby cytowań, która jest jedną z miar wartości publikacji i świadczy o tym, w jakim stopniu prace naukowe poszczególnych badaczy wspierają i inspirują innych naukowców na całym świecie.

źródło:
Zobacz więcej