Nieoficjalnie: Konieczność „dyscypliny medialnej” polityków PiS tematem posiedzenia w Jachrance

Jarosław Kaczyński miał położyć szczególny nacisk na relacje z mediami (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Konieczność „dyscypliny medialnej” polityków PiS to jeden z tematów, jakie poruszył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas zamkniętej części wyjazdowego klubu swej partii w Jachrance – wynika z informacji uzyskanych przez PAP.

Kaczyński: W Polsce trwa spór; my uznajemy reguły demokracji, a druga strona nie

– Żeby Polakom była zapewniona wolność, potrzebne jest sprawne państwo i sprawne instytucje oraz dynamiczna grupa przedsiębiorców – powiedział...

zobacz więcej

W piątek po południu parlamentarzyści PiS przybyli do Jachranki pod Warszawą, by wziąć udział w dwudniowym posiedzeniu klubu z udziałem lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów. Obecny jest również szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Pierwsza, wstępna część przemówienia prezesa PiS podczas posiedzenia klubu była dostępna dla mediów.

Z informacji uzyskanych przez PAP, podczas zamkniętej dla mediów części spotkania prezes PiS poruszył m.in. temat znajdującego się w TK wniosku o zbadanie konstytucyjności przepisów dopuszczających aborcję ze względu na ciężkie wady płodu.

– Prezes Kaczyński mówił, aby powstrzymać się w walce o tę sprawę, aby nie naciskać na Trybunał Konstytucyjny – relacjonowało przebieg spotkania źródło PAP.

– Poruszył też temat dyscypliny medialnej, aby powstrzymać się od kontrowersyjnych wypowiedzi. Uważać na to co się pisze w internecie, czy co się mówi w mediach – dodał inny polityk PiS; jednocześnie prezes PiS zapowiedział rozliczanie posłów z tego, co robią i co mówią publicznie.

Podczas posiedzenia klubu lider PiS mówił też – jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP – o wyzwaniach stojących przez ugrupowaniem w nadchodzącym roku, wspominając o nowym programie. Poruszył też kwestię zmian organizacyjnych w partii i jej aktywizacji, a także temat przyszłorocznych wyborów.

źródło:

Zobacz więcej