Pacjent musiał szukać szpitala, bo był zbyt ciężki

Na przeszkodzie stanęła ograniczona wytrzymałość stołu operacyjnego (fot. Shutterstock/Viacheslav Lopatin)

53-letni mężczyzna nie został przyjęty na blok operacyjny szpitala w Namysłowie, bo jego waga przekraczała dopuszczalny udźwig stołu operacyjnego. Jak podało radio Opole, pacjenta zoperowano dopiero po przewiezieniu do szpitala klinicznego w Opolu.

Policji zaginął notatnik z danymi kilkuset osób

Dane kilkuset osób mogły wyciec z krakowskiej policji. Jednemu z policjantów zaginął służbowy notatnik, w którym spisywane były dane osób...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w Namysłowskim Centrum Zdrowia, gdzie trafił mężczyzna z objawami świadczącymi o zapaleniu wyrostka robaczkowego. Po badaniu lekarz uznał, że należy przeprowadzić operację. Na przeszkodzie stanęła jednak tusza pacjenta i ograniczona wytrzymałość stołu operacyjnego.

Jak podaje radio Opole, mężczyzna ważył 140 kg, czyli o 10 kg więcej niż dopuszcza specyfikacja techniczna stołu. W tej sytuacji konieczne okazało się znalezienie odpowiedniej placówki, wyposażonej w urządzenia dostosowane do ludzi o większej masie ciała.

Ostatecznie pacjenta przewieziono do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów szpitala w Opolu, gdzie został pomyślnie zoperowany.

źródło:

Zobacz więcej