RAPORT

Kampania 2020

Piłkarze wdychali gaz rozweselający. Rozmowa dyscyplinująca w Arsenalu Londyn

Władze klubu występującego w angielskiej ekstraklasie zapowiedziały, że nie zostawią sprawy bez reakcji (fot. Visionhaus/Getty Images)

Arsenal zapowiedział rozmowę dyscyplinującą z piłkarzami, którzy znaleźli się na opublikowanym przez „The Sun” wideo, nagranym – według tabloidu – tuż przed sezonem. Zawodnicy bawili się w jednym z londyńskich nocnych klubów i wdychali gaz rozweselający.

Złote dziecko ze Złotą Piłką. Kim jest Luka Modrić?

Długo wydawało się, że monopol na wszelkie indywidualne nagrody mają Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. Aż wreszcie świat futbolu pozwolił sobie na...

zobacz więcej

Na filmie widać kilku zawodników „Kanonierów”, m.in. Mesuta Oezila, Pierre-Emericka Aubameyanga i Alexandre Lacazette'a. „The Sun” podaje, że nagranie pochodzi z sierpnia, z okresu tuż przed początkiem sezonu, a piłkarze wdychają podtlenek azotu, nazywany potocznie gazem rozweselającym. Gaz ten stosowany jest często w medycynie jako metoda znieczulania.

Władze klubu występującego w angielskiej ekstraklasie zapowiedziały, że nie zostawią sprawy bez reakcji.

„Porozmawiamy z zawodnikami o tym incydencie. Przypomnimy im o odpowiedzialności, jaka na nich ciąży jako reprezentantach naszego klubu” – zapewniono w komunikacie.

Jak wskazują media, to kolejny przypadek zawodników występujących w Premier League, którzy zostali przyłapani na stosowaniu tej substancji. W 2015 roku dotyczyło to Raheema Sterlinga, a dwa lata wcześniej Kyle'a Walkera.

źródło:

Zobacz więcej