Wkrótce ważne wystąpienie prezesa PiS

Jarosław Kaczyński ma mówić o procesie z Lechem Wałęsą i przedstawić pierwszych kandydatów do PE (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w piątek o godz. 17 będzie miało miejsce ważne wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego – zapowiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak mówił, wystąpienie lidera PiS będzie dotyczyło m.in. sytuacji w Polsce i przyszłych kampanii wyborczych.

Szef KPRM: Czekamy na przeprosiny Lecha Wałęsy

Wyrok sądu w sprawie Jarosław Kaczyński – Lech Wałęsa jasno wskazuje, że granice wolności słowa kończą się tam, gdzie zaczynają się bezczelne...

zobacz więcej

W piątek po południu parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zbiorą się na wyjazdowym posiedzeniu klubu, który potrwa do soboty. W spotkaniu klubu weźmie dział prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, a także – według informacji PAP – premier Mateusz Morawiecki.

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował PAP, że wyjazdowe posiedzenie klubu PiS „częściowo będzie dostępne dla mediów”.

W piątek w radiowej „Trójce” Karczewski poinformował, że podczas posiedzenia klubu omawiana będzie m.in. strategia przed kolejnymi kampaniami wyborczymi. – Po to się spotykamy, żeby rozmawiać, żeby debatować – dodał.

– O godz. 17 będzie bardzo ważne wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego – zapowiedział marszałek Senatu. Dopytywany, dlaczego wystąpienie prezesa PiS będzie ważne, odpowiedział: „Ważne, bo będzie mówił o ważnych rzeczach”. Dodał, że on już wie, czego będzie dotyczyć to wystąpienie, ale nie może tego zdradzić. Powiedział jedynie, że wystąpienie będzie „o przyszłości naszej kampanii wyborczej, o przyszłości, o polityce, o Prawie i Sprawiedliwości, o sytuacji w Polsce”.

źródło:
Zobacz więcej