Znane są przyczyny katastrofy helikoptera właściciela Leicester City

W katastrofie zginął właściciel Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha (fot. REUTERS/Peter Nicholls)

Przyczyną katastrofy helikoptera właściciela Leicester City Vichaia Srivaddhanaprabhy była awaria tylnego śmigła maszyny – podali brytyjscy śledczy badający wypadki lotnicze. W wypadku zginęło pięć osób, w tym właściciel angielskiego klubu.

Polka wśród ofiar katastrofy śmigłowca właściciela klubu Leicester City

Klub piłkarski Leicester City potwierdził w niedzielę wieczorem, że właściciel klubu Vichai Srivaddhanaprabha był wśród ofiar sobotniej katastrofy...

zobacz więcej

Brytyjska agencja badająca wypadki lotnicze (BAAIB) poinformowała w raporcie, że do katastrofy doprowadziło zerwanie połączenia między pedałami w kokpicie a tylnym śmigłem maszyny. To spowodowało utratę kontroli pilota nad maszyną.

Jak zaznaczono w raporcie, w śledztwie badane są jeszcze inne czynniki, które mogły doprowadzić do wypadku.

Katastrofa miała miejsce 27 października. Po zakończonym spotkaniu Leicester City z West Ham United helikopter Srivaddhanaprabhy wystartował z płyty stadionu King Power Stadium, ale po chwili runął na ziemię nieopodal obiektu.

W maszynie, oprócz 61-letniego właściciela Leicester City, znajdowali piloci Eric Swaffer i Polka Izabela Lechowicz, a także członkowie załogi Nusara Suknamai oraz Kaveporn Punpare. Wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu.

Tajlandczyk Vichai Srivaddhanaprabha przejął Leicester City w 2010 r. Jako jego właściciel doprowadził zespół do awansu do Premier League. W 2016 r. klub sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii.

źródło:
Zobacz więcej