Paweł Kukiz dla portalu tvp.info: Nie było negocjacji o „wypożyczeniu” posła K’15 do Nowoczesnej

Była luźna rozmowa o wpisie na Facebooku – wyjaśnia Paweł Kukiz (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Była rozmowa dotycząca tego mojego wpisu na Facebooku, na tak samo luźnej zasadzie, jak ten wpis był luźny – wyjaśnia Paweł Kukiz w rozmowie z portalem tvp.info. Odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Katarzyny Lubnauer, która w radiu RMF FM oświadczyła, że były prowadzone rozmowy między Nowoczesną a ruchem Kukiz’15 w sprawie tzw. wypożyczenia posła.

Anschluss, zdrada, nieodpowiedzialność. Lubnauer nie przebiera w słowach

– To był anschluss – stwierdziła przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do przejścia siedmiu posłów swojej partii do klubu...

zobacz więcej

– Określenie „rozmowy” w tym kontekście brzmi bardzo poważnie. Takich rozmów na poziomie sprawczym, prowadzących do ustalenia wzajemnych zobowiązań, warunków, nie było – wyjaśnia lider ruchu Kukiz’15 w rozmowie z portalem tvp.info.

Jak wyjaśnia Paweł Kukiz, rozmawiał z Katarzyną Lubnauer, „na luźnej zasadzie”, na temat swojego wpisu na Facebooku, w którym „pół żartem, pół serio” wspominał o możliwości „wypożyczenia” Nowoczesnej posła ze swojego klubu, by partia zachowała przywileje klubu parlamentarnego.

– Mój wpis był formą odreagowania na ustrój, w którym grupa koniunkturalistów może wysadzić decyzję wyborców w powietrze. Jakieś ambicje osobiste czy perspektywy funkcji, synekur, jak przypuszczam że mogło być w wypadku pani Gasiuk-Pihowicz, zobowiązania pieniężne – powodują, że rozpada się niemały mimo wszystko ruch – tłumaczy Paweł Kukiz.

– Jeżeli chodzi o samą realizację tego „leasingu”, to nie wchodzi w rachubę, ponieważ nikt nie chce zostać „wyleasingowany” do Nowoczesnej – stwierdził nasz rozmówca.

Katarzyna Lubnauer w rozmowie z RMF FM stwierdziła, że „były prowadzone rozmowy” między jej partią a ruchem Kukiz’15 na temat „wypożyczenia” posła. Stwierdziła w tym kontekście, że „solidarność małych jest bardzo ważna”.

źródło:
Zobacz więcej