Trumna z ciałem Busha seniora spoczęła w College Station

Przed wejściem do Biblioteki 2100 wojskowych kadetów utworzyło szpaler (fot. PAP/EPA/DAVID J. PHILLIP / POOL)

Trumna z ciałem George'a H. W. Busha spoczęła w College Station. Były prezydent Stanów Zjednoczonych został pochowany obok swojej żony Barbary i córki Robin.

George W. Bush wspominał ojca. „Szukał dobra w każdej osobie”

Patriota, człowiek kochający życie i optymista – tak podczas państwowych uroczystości w Waszyngtonie wspominał zmarłego 41. prezydenta Stanów...

zobacz więcej

Wcześniej w nabożeństwie żałobnym w kościele episkopalnym St. Martin's w Houston uczestniczyło około 1,2 tys. osób. Następnie trumna specjalnym pociągiem została przewieziona do College Station, 140 km na północny zachód od Houston. Tam siedzibę ma Prezydencka Biblioteka im. George H. W. Busha, w której pochowany został 41. prezydent USA.

Ceremonia pogrzebowa miała charakter prywatny. Przed wejściem do Biblioteki 2,1 tys. wojskowych kadetów utworzyło szpaler, a nad College Station przeleciała eskadra myśliwców w szyku z brakującym jednym samolotem.

Bush senior zmarł 1 grudnia w wieku 94 lat. Urząd sprawował w latach 1989-93. Wcześniej, od 1981 do 1989 r., był wiceprezydentem w administracji prezydenta Ronalda Reagana.

źródło:

Zobacz więcej