Alarm bombowy w biurowcu CNN. Ewakuacja zakłóciła emisję programu

Budynek Time Warner Center w Nowym Jorku ewakuowano po alarmie bombowym (fot. PAP/EPA/Justin Lane)

Biura telewizji CNN w Nowym Jorku zostały ewakuowane przez policję w nocy czasu lokalnego w związku z telefonem o ukryciu w budynku Time Warner Center pięciu bomb. Policyjni saperzy stwierdzili, że alarm był fałszywy, a biurowiec jest bezpieczny. Ewakuacja zakłóciła jednak emisję programu.

Alarm bombowy w europarlamencie

W Parlamencie Europejskim ogłoszono alarm bombowy – poinformował na Twitterze europoseł Ryszard Czarnecki. Polityk wskazał w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

– Policjanci sprawdzili budynek i stwierdzili, że jest bezpieczny. Pracownikom zezwolono na powrót do biur. Dziękujemy władzom za sprawne przeprowadzenie akcji, zaś pracownikom za cierpliwość i profesjonalizm – napisał prezes CNN Worldwide, Jeff Zucker, w wiadomości przesłanej personelowi stacji.

Telefon z informacją o podłożonych bombach zadzwonił około godziny 22 czasu lokalnego (około godz. 4 rano w Polsce). Policja ewakuowała budynek Time Warner Center i wstrzymała ruch kołowy wokół niego.

Z powodu ewakuacji CNN przez pewien czas nadawało program na żywo wprost z ulicy. – Kazali nam opuścić budynek, i to jak najszybciej. Złapaliśmy, co się dało i wyszliśmy na dwór. Stoimy teraz na zewnątrz – relacjonował dziennikarz prowadzący na żywo program CNN Tonight, który został przerwany w wyniku ewakuacji.

Biura CNN w Time Warner Center były już ewakuowane w październiku 2018 r. po znalezieniu paczki zawierającej urządzenie wybuchowe, adresowane do byłego dyrektora CIA Johna Brennana.

źródło:
Zobacz więcej