RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Nowoczesna ma przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane

6 grudnia Katarzyna Lubnauer została przewodniczącą koła poselskiego, po utracie przez tę partię klubu w wyniku odejścia kilkorga posłów (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane – zwróciła uwagę wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Wymieniła komisję nadzwyczajną ds. zmian w kodyfikacjach i komisję ds. służb specjalnych.

Lubnauer po spotkaniu ze Schetyną: Przyjęcie Gasiuk-Pihowicz do klubu to błąd taktyczny

– Grzegorz Schetyna popełnił taktyczny błąd – tak w TVN24 Katarzyna Lubnauer określiła przyjęcie przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

W środę klub parlamentarny PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

„Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane: Komisja Nadzwyczajna ds. zmian w kodyfikacjach – poseł Mirosław Pampuch; Komisja ds. Służb Specjalnych poseł Adam Szłapka” – napisała na Twitterze Mazurek.

Zgodnie z Regulaminem Sejmu zgłoszenia kandydatów na członków komisji ds. służb specjalnych „dokonują przewodniczący klubów poselskich lub grupy co najmniej 35 posłów”.

Ze względu na to, że Nowoczesna przestała być klubem, nadal nie wiadomo, czy obecna wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, która reprezentowała Nowoczesną w Prezydium Sejmu, pozostanie na swoim stanowisku.

W środę wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany o tę kwestię stwierdził, że „dotychczasowe Prezydium Sejmu się tak zgrało i zżyło, że może pozostanie, ale to jeszcze przed nami decyzja”.

– Prezydium będzie w przyszłą środę przed posiedzeniem Sejmu (…) Do tego czasu jakiś namysł nad tym, co zrobić, się odbędzie – zapowiedział Terlecki.

źródło:

Zobacz więcej