Bardzo ślisko na drogach. Ostrzeżenia dla ośmiu województw

Marznące opady i marznace mgły będą wywoływać glołoledź (fot. arch. PAP / Andrzej Grygiel)

Dla ośmiu województw Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek wieczorem alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami. „Uważajcie!” – apeluje na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Znowu będzie ślisko. Opady deszczu i śniegu w niemal całej Polsce

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu wyżu znad Bałkanów i Ukrainy. Przeważająca część kraju pozostaje w zasięgu masy arktycznej morskiej,...

zobacz więcej

Ostrzeżenia przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, wydano dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Zgodnie z komunikatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w nocy z czwartku na piątek miejscami mogą występować marznące mgły i powodować śliskość nawierzchni. Lokalnie może też spaść śnieg i marznący deszcz.

Służby apelują o wzmożoną uwagę. Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

źródło:

Zobacz więcej