Prezydencki minister: Pogrzeb nie powinien być miejscem do manifestacji politycznych

Poza polskimi prezydentami Andrzejem Dudą i Lechem Wałęsą w ceremoniach pogrzebowych uczestniczyli m.in. król Jordanii Abdullah II z królową Ranią ikanclerz Niemiec Angela Merkel (fot. TVP info)

– Pogrzeb to nie wiec polityczny, to nie miejsce do tego, żeby skupiać się na sobie, a na osobie, którą żegnamy – powiedział w programie „Wydarzenia i Opinie” minister Krzysztof Szczerski.

Były rzecznik Wałęsy: Prezydent nie przeprosi, to Prezydenta mają przeprosić

„Pan Prezydent Lech Wałęsa nie przeprasza. To pana Prezydenta Lecha Wałęsę mają przeprosić” – napisał na Twitterze były rzecznik byłego prezydenta...

zobacz więcej

Według szefa Gabinetu Prezydenta, Lech Wałęsa podczas uroczystości pogrzebowych byłego prezydenta USA George'a H. W. Busha zachował się niestosownie zakładając koszulkę z napisem „Konstytucja”.

– Prezydent Duda dużo pracował w czasie podróży, prezydent Wałęsa dużo spał, a nie mówi przez sen, więc nie było takiej możliwości – powiedział minister Szczerski na łamach polsatnews.pl, odpowiadając na pytanie o ewentualnej dyskusji obu prezydentów.

Trumna z ciałem 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a H. W. Busha, po przylocie na pokładzie Air Force One z Houston w Teksasie do bazy wojskowej Andrews pod Waszyngtonem, została wystawiona na widok publiczny w Rotundzie na Kapitolu. Hołd zmarłemu złożyli m.in. prezydent Donald Trump, wiceprezydent Mike Pence, kongresmeni, sędziowie Sądu Najwyższego oraz żyjący byli członkowie jego administracji.

Poza polskimi prezydentami Andrzejem Dudą i Lechem Wałęsą w ceremonii pogrzebowej uczestniczyli m.in. król Jordanii Abdullah II z królową Ranią, kanclerz Niemiec Angela Merkel, gubernator generalny Australii Peter Cosgrove z małżonką i książę Walii Karol.

źródło:
Zobacz więcej