Gasiuk-Pihowicz: Mój mąż ponosi odpowiedzialność za kwestie finansowe kampanii wyborczej

Pełnomocnik finansowy, którym był mój mąż ponosi odpowiedzialność za kwestie finansowe kampanii wyborczej – przyznaje Kamila Gasiuk-Pihowicz (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Pełnomocnik finansowy, którym był mój mąż, ponosi odpowiedzialność za kwestie finansowe kampanii wyborczej i my jesteśmy tego świadomi – zapewnia posłanka i wiceprzewodnicząca klubu PO-Koalicja Obywatelska, do niedawna należąca do Nowoczesnej, Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Lichocka: Czy mąż Gasiuk-Pihowicz będzie spłacał kredyty Nowoczesnej?

Jestem ciekawa czy mąż Gasiuk-Pihowicz będzie spłacał kredyty Nowoczesnej – powiedziała Joanna Lichocka w Polskim Radiu 24. Posłanka Prawa i...

zobacz więcej

– Jeżeli chodzi o sytuację finansową Nowoczesnej, to na samym początku chciałam zaznaczyć, że ja i mój mąż, kiedy wchodziliśmy do polityki to założyliśmy, że każde działa na odrębny rachunek –oświadczyła Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z TVN24.

W wyniku błędu popełnionego przez Michała Pihowicza, męża Kamili Gasiuk-Pihowicz, Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie komitetu wyborczego Nowoczesnej Ryszarda Petru, skutkiem czego partia straciła 6 mln zł dotacji rocznie.

Kamila Gasiuk-Pihowicz wyznała, że „od miesięcy w Nowoczesnej rysował się pewien spór”, który „nie wychodził do debaty publicznej”. Jej zdaniem w partii były osoby, które „chciały niszczyć szyld Koalicji Obywatelskiej”.

Lubnauer po spotkaniu ze Schetyną: Przyjęcie Gasiuk-Pihowicz do klubu to błąd taktyczny

– Grzegorz Schetyna popełnił taktyczny błąd – tak w TVN24 Katarzyna Lubnauer określiła przyjęcie przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej...

zobacz więcej

Posłanka wyjaśniła, że w Nowoczesnej pojawiły się różnice między osobami, które opowiadały się za wzmacnianiem KO, a tymi, którzy postulowali, aby Nowoczesna w wyborach do europarlamentu szła „samotną drogą”.

Pytana o stosunek szefowej partii Katarzyny Lubnauer do tej kwestii, Gasiuk-Pihowicz odpowiedziała, że takie rozwiązanie było jedną z wizji prezentowanych przez liderkę Nowoczesnej.

– Katarzyna Lubnauer miała świadomość tego, że jestem zwolenniczką pogłębienia współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej, była ostrożną ze mną w rozmowach – dodała Gasiuk-Pihowicz.

Posłanka odniosła się również do wypowiedzi wiceprzewodniczącego Nowoczesnej Jerzego Meysztowicza, który oświadczył, że działacze partii czują się „zwolnieni z obowiązku współdziałania na rzecz ratowania sytuacji i spłacania zobowiązań”, za które odpowiada Michał Pihowicz.

– To, na co chciałabym zwrócić uwagę, to przede wszystkim na katastrofalną i w mojej ocenie nieodpowiedzialną wypowiedź pana Jerzego Meysztowicza, wiceprzewodniczącego partii, który powiedział, że Nowoczesna nie będzie spłacała swoich zobowiązań ze względu na to, że się obrazili na koleżankę partyjną – powiedziała wiceprzewodnicząca Klubu Parlamentarnego PO-KO.

źródło:
Zobacz więcej