Poważny wypadek autokaru na Dolnym Śląsku. Jest wielu rannych

Jedna osoba zginęła w wypadku autobusu na dolnośląskim odcinku drogi S3 niedaleko miejscowości Sucha Górna. 24 osoby zostały ranne, w tym pięć ciężko. – Ostatnie działania straży pożarnej zakończyły się po godzinie 3.30 – poinformował kapitan Daniel Mucha, rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej. Nie potwierdziła się informacja o drugiej ofierze śmiertelnej – podał wojewoda dolnośląski na Twitterze.

Wypadek autobusu z dziećmi. 11 osób trafiło do szpitala

– 11 osób: dziewięcioro dzieci i dwoje dorosłych przewieziono do szpitala po zderzeniu autobusu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło między...

zobacz więcej

Autokar wiózł 49 pasażerów i dwóch kierowców. Autokarem podróżowały osoby niepełnosprawne. Wśród pasażerów były osoby w różnym wieku, w tym dzieci. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba, dorosła kobieta. 24 zostały ranne, w tym pięć ciężko.

W akcji ratowniczej udział wzięło 26 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Przewrócony autokar został podniesiony i wyciągnięto spod niego wszystkie osoby. Autobusem jechała grupa osób niepełnosprawnych umysłowo z ośrodków z Międzychodu i Pszczewa. Poszkodowani trafili do szpitala. Nie jest znana przyczyna wypadku. Sprawę bada prokuratura.

źródło:
Zobacz więcej