Szef MSWiA: Nadmierne usuwanie treści z Internetu może ograniczać swobodę wypowiedzi

Szef MSWiA Joachim Brudziński wskazywał na niejasności w proponowanych przepisach (fot. Shutterstock/Steidi)

Większość unijnych krajów uzgodniła stanowisko w sprawie przepisów dotyczących szybkiego usuwania treści terrorystycznych z Internetu. Decyzja zapadła na spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli. Polskę reprezentował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Treningi mieszanych sztuk walki będą organizowane na polskich misjach wojskowych

Treningi mieszanych sztuk walki w ramach projektu Wojownik będą organizowane na polskich misjach – poinformował dowódca operacyjny Rodzajów Sił...

zobacz więcej

Polska wraz z kilkoma krajami była przeciwko proponowanemu stanowisku ze względu na brak precyzji w proponowanych przepisach. Przewidują one, że w ciągu godziny od wydania nakazu odpowiedniego organu w państwie członkowskim, treści o charakterze terrorystycznym będą musiały być usuwane z Internetu.

Minister Joachim Brudziński wskazywał na niejasności w proponowanych przepisach. Argumentował, że przepisy mogą doprowadzić do nadmiernego usuwania treści z Internetu, co może ograniczać swobodę wypowiedzi.

Stanowisko przyjęte przez kraje członkowskie nie kończy prac nad przepisami. Ostateczny ich kształt będzie zależał od wyniku negocjacji przedstawicieli unijnych rządów i Parlamentu Europejskiego.

źródło:
Zobacz więcej