Lubnauer po spotkaniu ze Schetyną: Przyjęcie Gasiuk-Pihowicz do klubu to błąd taktyczny

Szefowa Nowoczesnej skrytykowała przyjęcie przez Schetynę Gasiuk-Pihowicz do swojego klubu (fot. arch. PAP/Paweł Supernak)

– Grzegorz Schetyna popełnił taktyczny błąd – tak w TVN24 Katarzyna Lubnauer określiła przyjęcie przez przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej do swojego klubu. Według niej Koalicja Obywatelska „zderzyła się z drzewem”.

Lichocka: Czy mąż Gasiuk-Pihowicz będzie spłacał kredyty Nowoczesnej?

Jestem ciekawa czy mąż Gasiuk-Pihowicz będzie spłacał kredyty Nowoczesnej – powiedziała Joanna Lichocka w Polskim Radiu 24. Posłanka Prawa i...

zobacz więcej

Lubanuer oceniła decyzję o powołaniu klubu PO-Koalicji Obywatelskiej jako błędną. Jak podkreśliła, powstanie tego klubu nie wzmocniło, ale osłabiło dotychczasową koalicję. Według niej to już tak naprawdę nie jest Koalicja Obywatelska, bo – jak mówiła – musi być w niej przynajmniej drugie ugrupowanie.

Przewodnicząca Nowoczesnej uważa, że KO do tej pory była wspólnym dziełem PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej.

Lubnauer na uwagę, że była bardzo zżyta z szefem PO Grzegorzem Schetyną i dobrze razem współpracowali, tymczasem wbił on jej nóż w plecy i przyjął do klubu Gasiuk-Pihowicz, odparła: „Uważam, że to był błąd polityczny”. Jej zdaniem decyzja posłów Nowoczesnej o przejściu do klubu PO-KO „najbardziej ucieszyła PiS”.

Wcześniej doszło do spotkania lidera PO z przewodniczącą Nowoczesnej – poinformował poseł Mariusz Witczak z Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej.

Było to pierwsze spotkanie liderów PO i Nowoczesnej po zmianach, kiedy to klub Nowoczesnej opuściło siedmioro posłów, którzy następnie wraz z wykluczonym w piątek z partii Piotrem Misiłą przystąpiło do klubu PO. Zmienił on nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Kamila Gasiuk-Pihowicz, dotychczasowa szefowa klubu Nowoczesnej, została wybrana wiceprzewodniczącą klubu PO-KO.

źródło:
Zobacz więcej