Polka na podium Pucharu Świata. Doskonały początek sezonu

Monika Hojnisz z Polski zajęła drugie miejsce, Yuliia Dżyma z Ukrainy – pierwsze, Marketa Davidova z Czech – trzecie (fot. Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images)

Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Na trasie biegu indywidualnego na 15 km lepsze od Polki była tylko Ukrainka Julia Dżyma. Hojnisz nie trafiła jednego strzału podczas ostatniej wizyty na strzelnicy.

Trzecie złoto Domraczewej! Bezbłędna Hojnisz

Daria Domraczewa zdobyła trzeci złoty medal olimpijski w Soczi! Białorusinka wygrała bieg masowy na 12,5 km. Srebro wywalczyła Czeszka Gabriela...

Polka, która zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, przegrała o 5,9 sek. z bezbłędnie strzelającą Ukrainką Julią Dżimą. Trzecia była Czeszka Marketa Davidova (+16,5 sek.).

Dla 27-letniej chorzowianki to najlepszy w karierze występ w zawodach Pucharu Świata. Do tej pory tylko raz stała na podium. W 2013 r. w Novym Meście wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w biegu masowym (wyniki były też zaliczane do klasyfikacji PŚ).

Ostatnią Polką, która wygrała pucharowe zawody, była Magdalena Gwizdoń – najlepsza podczas sprintu w Soczi w 2013 r.