Etiopia: muzułmanie oferują korzyści finansowe za przejście na islam

Etiopscy prawosławni chrześcijanie modlą się podczas mszy w Katedrze Medhane Alem (fot. Minasse Wondimu Hailu/Anadolu Agency/Getty Images)

– W Etiopii muzułmanie oferują korzyści finansowe i pomoc w znalezieniu pracy za przejście na islam – poinformował pracownik tamtejszego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 60 proc. ludności tego kraju stanowią chrześcijanie.

Muzułmanie oburzeni na szefa niemieckiego MSW. Poszło o kaszankę

Fala krytyki wobec ministra spraw wewnętrznych Horsta Seehofera zalała Niemcy. Niemieccy muzułmanie są oburzeni faktem, że w trakcie zorganizowanej...

zobacz więcej

Jak podaje włoski miesięcznik katolicki „Tempi”, grupy muzułmanów namawiają młodych chrześcijan, aby porzucili swą wiarę, oferując im za to stypendia naukowe i dobrą, stabilną pracę. W kraju o wielkim bezrobociu jest to często bardzo kusząca propozycja. Dzięki ich wsparciu osoby, które wyrzekną się Chrystusa, mogą także liczyć na preferencyjne ceny przy zakupie domów.

Pieniądze na ten proceder pochodzą z Arabii Saudyjskiej, która wspiera także budowy meczetów nawet w miejscach, gdzie jest tylko kilkanaście rodzin muzułmańskich.

– W Etiopii nie było nigdy konfliktów na tle religijnym. Boimy się jednak, że ta sytuacja może się bardzo szybko zmienić, podobnie jak to się już stało w krajach ościennych – stwierdzają tamtejsi chrześcijanie.


źródło:
Zobacz więcej