Wzywali do zabicia Harry'ego, bo ożenił się z Meghan. Areszt za terroryzm

Książę Harry i Meghan Markle pobrali się w maju; na wiosnę przyszłego roku spodziewają się potomka (fot. Pool/Samir Hussein/WireImage)

Brytyjska policja aresztowała trzech mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. Według BBC ludzie ci wzywali do zabicia brytyjskiego księcia Harry'ego za to, że ożenił się z Meghan Markle – aktorką o korzeniach afrykańskich.

Islamiści szykowali zamach w święta. Służby w porę interweniowały

Brytyjscy antyterroryści aresztowali cztery osoby, który zamierzały przeprowadzić zamach w okresie świątecznym. Serwisy Sky News i BBC wskazują, że...

zobacz więcej

Zatrzymani mają 17, 21 i 18 lat; aresztowano ich w Londynie, Bath i Portsmouth. Funkcjonariusze przeszukali jeszcze jedno miejsce, znajdujące się w Leeds.

Wszyscy mieli zachęcać do przemocy na tle rasowym i do terroryzmu. Najstarszy miał materiały, które mogły posłużyć przygotowaniu zamachu.

BBC pisze, że zatrzymania mają związek z przeprowadzonym przez stację śledztwem dziennikarskim, które ujawniło działanie grupy. Jedna z opublikowanych przez nią w internecie grafik głosiła, że książę Harry to zdrajca rasy i powinno się go zastrzelić.

Przynajmniej jeden z aresztowanych był w przeszłości członkiem zdelegalizowanej ekstremistycznej National Action. Sympatyzował z amerykańskim ugrupowaniem neonazistowskim, domagającym się wprowadzenia „Uniwersalnego Porządku” opartego m. in. na ideologii Adolfa Hitlera i Charlesa Mansona - przywódcy sekty, która w latach 60. dokonała w Stanach Zjednoczonych serii brutalnych morderstw.

Latem londyńska policja wydała ostrzeżenie, że narasta zagrożenie ze strony radykalnych grup. W zeszłym roku udaremniono cztery ataki terrorystyczne o podłożu prawicowym. Wciąż jednak policjanci za główne źródło zagrożenia uważają ataki islamistów.

źródło:
Zobacz więcej