RAPORT

Kampania 2020

Były rzecznik Wałęsy: Prezydent nie przeprosi, to Prezydenta mają przeprosić

Sąd nakazał Lechowi Wałęsie przeprosić Jarosława Kaczyńskiego, jednak były rzecznik Wałęsy uważa, że to byłego prezydenta należy przepraszać. (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

„Pan Prezydent Lech Wałęsa nie przeprasza. To pana Prezydenta Lecha Wałęsę mają przeprosić” – napisał na Twitterze były rzecznik byłego prezydenta Mirosław Szczerba. W ten sposób skomentował on wyrok sądu, który uznał, że Wałęsa naruszył dobra osobiste Jarosława Kaczyńskiego. Sam zainteresowany podał dalej ten wpis bez komentarza.

Jest wyrok sądu w procesie prezesa PiS z byłym prezydentem. Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego

Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł dzisiaj, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za słowa o katastrofie smoleńskiej. – Wolność słowa i...

zobacz więcej

Zgodnie z wyrokiem gdańskiego Sądu Okręgowego Lech Wałęsa ma złożyć oświadczenie, w którym przeprasza Jarosława Kaczyńskiego za formułowanie wobec niego zarzutów, że Kaczyński polecił nakazać lądowanie samolotu zmierzającego z polską delegacją do Smoleńska, czym doprowadził do katastrofy, po czym zmierzał do przerzucenia odpowiedzialności na inne osoby.

Sąd uznał, że oskarżenie byłego prezydenta pod adresem prezesa PiS są „konkretne i poważne” i jako takie powinny „być oparte na poważnych i konkretnych podstawach, nie zaś na przypuszczeniach i subiektywnych odczuciach”.

Mimo, że wyrok nie jest prawomocny, były rzecznik Lecha Wałęsy Mirosław Szczerba zapowiedział, że Wałęsa odwoła się od niego do Strasburga i że to nie on będzie przepraszał, ale jego należy przeprosić.

Były prezydent podał ten wpis dalej nie komentując go.

źródło:
Zobacz więcej