RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Mieszkowski: Gasiuk-Pihowicz dla drugiego miejsca do PE poświęciła KO

Krzysztof Mieszkowski uważa, że postępowanie Kamili Gasiuk-Pihowicz jest dowodem na jej karierowiczostwo (fot. arch. PAP/Leszek Szymański/Jacek Turczyk)

„Fenomen Kałuży staje się zaraźliwy. Gasiuk Pihowicz dla 2 miejsca do Parlamentu Europejskiego poświęciła KO” (pisownia oryginalna) – napisał na Twitterze poseł Nowoczesnej Krzysztof Mieszkowski. Jak dodał na Facebooku, koniecznością powinno być utworzenie szerokiej koalicji partii liberalnych i lewicowych – bez udziału Platformy Obywatelskiej.

Mieszkowski skomentował postępowanie Gasiuk-Pihowicz, która wraz z grupą posłów opuściła klub i partię, przechodząc do klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Jego zdaniem, posłanka udowodniła w ten sposób, że „karierowiczostwo, parcie na szkło, narcyzm polityczny są silniejsze niż dobrze pojęty interes społeczny”.

W ostrych słowach skrytykował Mieszkowski postępowanie samej Platformy Obywatelskiej, która – jego zdaniem – „nie daje żadnej gwarancji współpracy”. Jak napisał poseł, należałoby powołać do życia szeroki blok partii opozycyjnych bez udziału PO. Wśród potencjalnych koalicjantów swojej partii wymienia m.in. PSL, SLD, ruch Roberta Biedronia, partię Razem i Teraz! Ryszarda Petru.

źródło:
Zobacz więcej