RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rzeczniczka Nowoczesnej: Odbiliśmy się na KO, a teraz KO pokazała nam f***a

Wyciekł wpis Pauliny Hennig-Kloski z wewnętrznego forum partii (fot. arch. Paweł Jaskółka/TT/Michał Wróblewski )

„Przestańcie już p***dolic bo sie tego nie daje czytać, błąd pichowicza? To nie tylko jego błąd to błąd tez zarządu ówczesnego partii” (pisownia oryginalna) – pisała na wewnętrznym forum Nowoczesnej na Facebooku Paulina Hennig-Kloska, rzeczniczka prasowa i posłanka partii.

Gasiuk-Pihowicz: KO zostałaby zburzona przez współpracowników Lubnauer

– Mieliśmy alternatywę - albo Koalicja Obywatelska zostanie zburzona przez współpracowników Katarzyny Lubnauer, albo będzie tworzona tak, jak ja do...

zobacz więcej

Na Twitterze dziennikarza Wirtualnej Polski Michała Wróblewskiego pojawił się dziś screen opatrzony komentarzem wskazującym, że pochodzi on z wewnętrznego forum Nowoczesnej. Widać na nim wypowiedź Pauliny Hennig-Kloski, która komentuje napiętą sytuację panującą w partii. Odnosi się przy tym do wcześniejszych problemów partii.

Hennig-Kloska podkreśla we wpisie, że nie powinno się powierzać jednej osobie spraw przelewów na wysokie kwoty oraz że Nowoczesna „powinna mieć porządne ubezpieczenie od takich omyłek ludzkich”. Nazywa też biuro rachunkowe partii „manufakturą”, zarzucając mu brak profesjonalizmu.

We wpisach rzeczniczki Nowoczesnej pojawiają się zarzuty wobec Koalicji Obywatelskiej, która – zdaniem Hennig-Kloski – zachowała się nieodpowiednio wobec jej partii. Posłanka zadeklarowała, że zamierza usunąć się z grupy, gdyż nie chce „czytać tego jadu jeden na drugiego”.

We wpisie Hennig-Kloski prawdopodobnie mowa o błędach Michała Pihowicza, męża przewodniczącej klubu parlamentarnego Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz i jednocześnie byłego skarbnika partii. Wskutek jego błędu PKW odrzuciła sprawozdanie komitetu wyborczego Nowoczesnej. Gdyby nie potknięcie skarbnika, partia otrzymywałaby 6 mln zł dotacji rocznie.

W 2017 r. osoby z rodziny Gasiuk-Pihowicz i jej męża wpłaciły na konto Nowoczesnej ok. 90 tys. zł. Jak twierdziły władze partii, wpłaty odbywały się zgodnie z prawem.

źródło:
Zobacz więcej