Potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł. Policja znalazła auto, szuka kierowcy

Policjanci znaleźli samochód, który portącił 67-latka (fot. Policja)

Policjanci odnaleźli auto, które w piątek na drodze krajowej nr 16 między Bagienicami a Sorkwitami śmiertelnie potrąciło 67-letniego mężczyznę – poinformowała KPP w Mrągowie (woj. warmińsko-mazurskie). Zatrzymano też pasażera, który decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Kierowca jest nadal poszukiwany

Policja szuka kierowcy, który śmiertelnie potrącił pieszego

Policja wciąż szuka sprawcy wypadku drogowego z 30 października w Piątku Małym w powiecie kaliskim na DK25. Potrącony przez samochód rowerzysta...

zobacz więcej

67-latek z powiatu mrągowskiego został potrącony w piątek. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy poszkodowanemu.

Policjanci ustalili numer rejestracyjny samochodu, którego uszkodzoną tablicę zabezpieczono na miejscu wypadku. Wystąpili też do Interpolu o pomoc w zidentyfikowaniu właściciela auta. Jak czytamy na stronie policji, w pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku zaangażowali się mieszkańcy regionu.

W związku ze sprawą zatrzymano pasażera samochodu. Mieszkańcowi powiatu olsztyńskiego postawiono zarzut nieudzielenia pomocy oraz utrudniania postępowania karnego. Sąd Rejonowy w Mrągowie zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny. Kierowca samochodu wciąż jest poszukiwany.


(fot. Policja)

źródło:
Zobacz więcej