Poznań: policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego od 18 lat

Mężczyzna odbywa teraz karę więzienia (fot. Shutterstock/BortN66, zdjęcie ilustracyjne)

Policja zatrzymała 55-letniego mężczyznę, który 18 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W tym czasie przebywał m.in. we Włoszech, Hiszpanii i Grecji, a ostatnie kilkanaście lat spędził w Afryce. Mężczyzna ma do odbycia karę 8 lat i 6 miesięcy więzienia.

Podczas rodzinnej imprezy zabił siostrzeńca. Trafił do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafił 33-latek z Piotrkowa Trybunalskiego, który podczas rodzinnej imprezy śmiertelnie ugodził nożem swego...

zobacz więcej

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała w czwartek Marta Mróz z poznańskiej policji. Nad sprawą 55-latka, poszukiwanego od 18 lat listami gończymi za kradzieże i oszustwa, pracowali funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań-Wilda.

– Kryminalni z Wildy ustalili, że poznaniak w międzyczasie przebywał na terenie Włoch, Hiszpanii, Grecji, a ostatnie kilkanaście lat spędził w Afryce. Wiedząc, że mężczyzna jest za granicami kraju, śledczy nie zaprzestali poszukiwań. Cały czas zajmowali się sprawą i ustalali, gdzie może przebywać poszukiwany – wskazała Mróz.

Ostatecznie ustalili, że już w czerwcu 55-latek wrócił do Polski. Początkowo zamieszkał w woj. małopolskim, później przemieszczał się po kraju, często zmieniając miejsca pobytu. W listopadzie poszukiwany wrócił w okolice Poznania.

– W związku z tym policjanci zweryfikowali miejsca, gdzie mógł się ukrywać poszukiwany. Pojechali pod wskazany adres jednego z podpoznańskich gospodarstw. Okazało się, że mężczyzna przebywa właśnie na tym terenie. Poszukiwany natychmiast został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego – podkreśliła Mróz.

Mężczyzna odbywa teraz karę 8 lat i 6 miesięcy więzienia.

źródło:

Zobacz więcej