Uzyskała mandat z list KO. Teraz chce być radną niezależną

Radna tłumaczy się, że to z powodu natłoku pracy chce być radną niezależną (fot. Materiały prasowe)

Jolanta Kawecka z Platformy Obywatelskiej, która weszła do rady miasta Opole z listy Koalicji Obywatelskiej, nie weszła do klubu radnych KO i chce być radną niezależną. Zdaniem rzecznika prasowego PO w regionie Kawecka może stracić członkostwo w Platformie.

„Nowoczesna to historia”. „Partia Ryszarda Petru może odnieść sukces”

– Nowoczesna już przeminęła i jest passé. Nowoczesna to już historia. Ci ludzie dali się wchłonąć. Ludzie Nowoczesnej skanibalizowali się. Tam...

zobacz więcej

Jolanta Kawecka jest wicedyrektorem jednego z departamentów urzędu marszałkowskiego województwa opolskiego, którym od kilku kadencji rządzi koalicja PO-Mniejszość Niemiecka-PSL.

W ostatnich wyborach jako reprezentant Platformy Obywatelskiej startowała z listy Koalicji Obywatelskiej do rady miasta Opole. Na czwartkowej sesji rady występuje jednak jako radna niezależna.

Swoją decyzję radna Kawecka tłumaczy natłokiem różnego rodzaju obowiązków, które nie pozwalają jej na uczestnictwo w pracach klubu Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta Opole, ale jednocześnie nie widzi powodu, by rezygnować z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Inny pogląd na tę sprawę ma rzecznik prasowy wojewódzkiej organizacji PO i radny Koalicji Obywatelskiej w Opolu Przemysław Pospieszyński, który przyznał, że informacja o wyborze przez Kawecką statusu radnej niezrzeszonej była dla niego zaskoczeniem.

– Chcieliśmy, by pani Kawecka objęła funkcję w komisji infrastruktury. Niestety, po jej wyborze sytuacja uległa zmianie. Nasz statut mówi jasno, że jeżeli w ciągu siedmiu dni członek PO wybrany z naszych list nie wstąpi do klubu, to automatycznie traci członkostwo w partii – wyjaśnia Pospieszyński.

Obecnie w radzie miasta Opole są trzy kluby radnych. Największym i mającym samodzielną większość jest klub radnych Arkadiusza Wiśniewskiego liczący 13 radnych. Drugim co do wielkości jest klub radnych Koalicji Obywatelskiej z siedmioma radnymi. Najmniej – czterech radnych – posiada klub Prawa i Sprawiedliwości. Radna Kawecka jest jedyną radną niezrzeszoną.

źródło:

Zobacz więcej