Starsza kobieta rzuciła przez okno pakunek fałszywemu policjantowi

W torebce było blisko 30 tys. złotych (fot. Policja)

Na gorącym uczynku zatrzymali funkcjonariusze z Poznania fałszywego policjanta, który oszukał seniorkę na blisko 30 tys. zł. Na jednym z osiedli zareagowali na widok mężczyzny podnoszącego pakunek rzucony mu przez okno przez starszą kobietę.

Dobra wiadomość dla emerytów i rencistów. W 2019 r. planowana waloryzacja świadczeń

Polskie rodziny oczekiwały wsparcia, tak się stało, w centrum działań polityki społecznej znalazła się polityka rodzinna – powiedziała w czwartek...

zobacz więcej

Marta Mróz z poznańskiej policji poinformowała w czwartek, że 49-latka zatrzymali kilka dni temu funkcjonariusze patrolujący teren poznańskiego Piątkowa i Winograd.

– Na jednym z osiedli zobaczyli, jak mężczyzna podnosi z trawnika paczkę i szybko odchodzi. Funkcjonariusze, znając sposoby działania oszustów, od razu wiedzieli, że mają do czynienia z przestępcą. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chwilę wcześniej oszukał osobę, która wyrzuciła mu przez okno, zgodnie z jego poleceniami, wartościowe przedmioty. Dodatkowo utwierdził ich w tym fakt, że w oknie zauważyli starszą kobietę – podała Mróz.

Mężczyzna został ujęty, miał przy sobie torebkę z zawartością blisko 30 tys. złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej zadzwonił on do starszej kobiety i podawał się za funkcjonariusza policji.

Policjanci zwrócili pieniądze seniorce. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej