Zakonnice aresztowane w Indiach. „Zmuszały do konwersji”

We wrześniu Jharkhand jako siódmy stan Indii ogłosił zakaz zmiany religii (fot. REUTERS/Rupak De Chowdhuri)

Sąd w stanie Jharhhand w Indiach nakazał aresztowanie czterech zakonnic katolickich, którym zarzucono zmuszanie do przejścia na katolicyzm jednej z wyznawczyń hinduizmu – poinformowała azjatycka agencja katolicka Ucanews.

Skandal w Indiach. Misjonarka miłości oskarżona o handel dziećmi

Władze Indii powiadomiły o zamknięciu domu dla samotnych matek, prowadzonego we wschodniej prowincji Jharkhand przez siostry misjonarki miłości....

zobacz więcej

Jedna z nauczycielek pracujących w miejscowej szkole zakonnej miała zeznać, że została zwolniona z pracy, gdyż odmówiła przejścia na chrześcijaństwo.

Zakonnice odpierają zarzuty. Twierdzą, że nauczycielka została zwolniona ze względu na „powtarzające się wielokrotnie niewłaściwe zachowanie”. Jak mówią, władze szkolne otrzymały ponad 20 skarg na nią od uczniów i rodziców. Oskarżenia ze strony nauczycielki uznały za akt zemsty.

Stan Jharkhand w północno-wschodnich Indiach, rządzony przez nacjonalistyczną Indyjską Partię Ludową BJP (Bharata Janata Party), uważany jest za ostoję sił wrogich chrześcijaństwu. W lipcu zatrzymane zostały w Ranchi siostry ze zgromadzenia Matki Teresy z Kalkuty, którym zarzucono handel dziećmi.

We wrześniu Jharkhand jako siódmy stan Indii ogłosił zakaz zmiany religii. Kard. Telesphore Toppo z Ranchi oraz sześciu innych biskupów katolickich w tym stanie na próżno starali się zapobiec ogłoszeniu ustawy.

źródło:
Zobacz więcej