Marek Chrzanowski może opuścić areszt. Sąd rozpatrzy zażalenie obrońców

Chrzanowskiemu grozi nawet do 10 lat więzienia (fot. arch,PAP/Jakub Kamiński)

Obrona przesłała do katowickiego sądu zażalenie na aresztowanie byłego szefa KNF Marka Chrzanowskiego; domaga się uchylenia tego środka zapobiegawczego. Chrzanowski jest podejrzany o przekroczenie uprawnień, został aresztowany na dwa miesiące.

CBA zatrzymało byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J.

Na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu...

zobacz więcej

Informację o przesłanym zażaleniu na decyzję sądu rejonowego przekazał w czwartek jeden z obrońców b. szefa KNF mec. Marcin Kondracki. Rozpozna je Sąd Okręgowy w Katowicach.

– Co do zasady uważamy, że nie ma potrzeby stosowania jakichkolwiek środków zapobiegawczych, natomiast jeżeli sąd doszedłby do odmiennego przekonania, to wnosimy o zastosowanie środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym – powiedział mec. Kondracki.

Chrzanowski został zatrzymany przez CBA 27 listopada. W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w związku z marcową rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim, podczas której omawiano przebieg postępowania KNF w sprawie programu naprawczego tego banku. Czarnecki, który nagrał tę rozmowę, na początku listopada złożył doniesienie w prokuraturze.

Przesłuchanie Chrzanowskiego w prokuraturze trwało dwa dni – w sumie przez kilkanaście godzin. Podejrzany nie przyznał się do winy.

Wniosek o aresztowanie b. szefa KNF prokuratura motywowała grożącą mu surową karą – do 10 lat więzienia – oraz obawą matactwa. Decyzję o aresztowaniu podejrzanego Sąd Rejonowy Katowice-Wschód ogłosił w nocy z 28 na 29 listopada. Zażalenie rozpozna Sąd Okręgowy w Katowicach.

źródło:

Zobacz więcej