Suski o Wałęsie: Nie słyszałem, żeby na pogrzeby zakładano koszulki. To jego kolejny wybryk

– Lech Wałęsa nie jest w stanie niczego nam zaproponować, co mogłoby budzić zdziwienie, czy wręcz ocenę absurdalnego zachowania. Nie słyszałem, żeby na pogrzeby zakładano koszulki, chyba że to były koszulki z Che Guevarą na pogrzebach komunistów – ocenił w rozmowie z TVP Info szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Wałęsa zagubiony na środku katedry na pogrzebie prezydenta [WIDEO]

Były prezydent Lech Wałęsa wraz z prezydentem Andrzejem Dudą wziął udział w uroczystościach pogrzebowych 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych...

zobacz więcej

Zmarły w piątek George Herbert Walker Bush, 41. prezydent, a wcześniej 43. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, zostanie pochowany z honorami państwowymi po kilkudniowych uroczystościach żałobnych w Waszyngtonie i w stanie Teksas.

W środę trumna ze zwłokami Busha seniora została przewieziona z Kapitolu do Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego, gdzie odbyło się nabożeństwo żałobne z udziałem m.in. prezydenta USA Donalda Trumpa z małżonką, przedstawicieli rządów i dyplomatów oraz prezydenta RP Andrzeja Dudy i byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy.

Wałęsa na uroczystości udał się ubrany w koszulkę z napisem „konstytucja”, która kojarzona jest z przeciwnikami reformy sądownictwa w Polsce, w tym z ruchem Obywateli RP oraz Komitetem Obrony Demokracji.

Zdarzenie skomentował minister Marek Suski. – To jest coś niebywałego, Wałęsa zresztą wielokrotnie zaskakiwał swoimi wybrykami, i to jest jeden z takich wybryków – mówił Suski.

– Lech Wałęsa nie jest w stanie niczego nam zaproponować, co mogłoby budzić zdziwienie, czy wręcz ocenę absurdalnego zachowania. Nie słyszałem, żeby na pogrzeby zakładano koszulki, chyba że to były koszulki z Che Guevarą na pogrzebach komunistów – dodał minister.

źródło:
Zobacz więcej