RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znowu będzie ślisko. Opady deszczu i śniegu w niemal całej Polsce

Na drogach krajowych pracują 374 pojazdy do odśnieżania (fot. REUTERS/Stringer)

Jak informuje IMGW, Polska jest w zasięgu wyżu znad Bałkanów i Ukrainy. Przeważająca część kraju pozostaje w zasięgu masy arktycznej morskiej, jedynie na zachodzie za frontem napływa ciepłe, wilgotne powietrze polarne morskie. W czwartek pojawią się opady deszczu, śniegu i deszczu ze śniegiem.

Zauważył je teleskop Keplera. Istnienie kolejnych 100 egzoplanet potwierdzone

Międzynarodowy zespół astronomów potwierdził istnienie ponad setki pozasłonecznych planet zauważonych wcześniej przez Kosmiczny Teleskop Keplera....

zobacz więcej

Utrudnienia w postaci mgły występują na terenie całego kraju z wyłączeniem województwa opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego – informuje GDDKiA. Na drogi krajowe wyjechały w czwartek rano 374 pojazdy do odśnieżania. Nie występują żadne poważne utrudnienia w ruchu.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Z zachodu ku centrum wolno przemieszczać się będzie strefa słabych opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz. Słabe opady śniegu możliwe też na krańcach północno-wschodnich.

Temperatura maksymalna od 0 st. na Podhalu i Suwalszczyźnie do 5 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i południu porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. W zachodniej połowie kraju okresami opady deszczu. We wschodniej opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a w centrum również deszczu. W pasie od Pomorza i Warmii przez centrum po Śląsk Opolski i Górny oraz Małopolskę możliwe przejściowe opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź.

Temperatura minimalna od -3 st. na Podhalu i -2 st. na wschodzie do 5 st. na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany, na północy i południu porywisty.

źródło:

Zobacz więcej