CBA zatrzymało byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J.

Na polecenie prokuratora Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego przewodniczącego KNF Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników, w tym byłego wiceprzewodniczącego Komisji Wojciecha K. Sprawa dotyczy niedopełnienia obowiązków przez urzędników UKNF w latach 2013-2014 – poinformowała na Twitterze Prokuratura Krajowa. Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r. – poinformowało CBA.

Ruszyła kontrola w KNF. Skontrolują m. in. bank Zygmunta Solorza

Ruszyła kontrola wewnętrzna w Komisji Nadzoru Finansowego, która skupić się ma na trzech bankach. Dwa z nich należą do Leszka Czarneckiego, a...

zobacz więcej

Byłemu przewodniczącemu Komisji Nadzoru Finansowego Andrzejowi J. i sześciu podległym mu urzędnikom prokurator ogłosi zarzuty o charakterze urzędniczym.

Jak przekazał rzecznik CBA Temistokles Brodowski, jednym z zatrzymanych jest b. wiceprezes KNF Wojciech K.

Materiał dowodowy wskazuje, że w latach 2013-2014 urzędnicy dopuścili się niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

Andrzej J. od grudnia 2006 r. pełnił funkcję wiceprezydenta Warszawy w ratuszu Hanny Gronkiewicz-Waltz. W październiku 2011 r. został wybrany na przewodniczącego KNF; urząd ten sprawował przez 5 lat.

źródło:
Zobacz więcej