Dwa samoloty US Marine rozbiły się podczas tankowania u wybrzeży Japonii. Nie żyje jeden żołnierz

Do zderzenia doszło w czasie ćwiczeń. (fot. U.S. Air Force/Senior Airman Preston Webb/Handout/File Photo via REUTERS)

Dwa amerykańskie samoloty US Marine Corps rozbiły się podczas tankowania w powietrzu u wybrzeży Japonii – poinformowały agencję AFP oficjalne źródła bezpieczeństwa USA. Nie żyje jeden z dwóch amerykańskich żołnierzy odnalezionych po zderzeniu samolotów. Los pozostałych pięciu poszukiwanych osób jest nadal nieznany.

Zginął terrorysta odpowiedzialny za egzekucję Amerykanina

Podczas nalotu sił międzynarodowej koalicji pod przywództwem USA zginął terrorysta Państwa Islamskiego (IS) Abu al-Umarajn odpowiedzialny za...

zobacz więcej

Trwa akcja poszukiwawcza i ratunkowa. Japońskie ministerstwo obrony poinformowało o odnalezieniu do tej pory dwóch z siedmiu marines, którzy zaginęli po wypadku.

Nie żyje jeden z dwóch amerykańskich żołnierzy odnalezionych po zderzeniu samolotów. Los pozostałych pięciu poszukiwanych osób jest nadal nieznany

Zniszczone samoloty to myśliwiec F-18 i C-130, który dostarczał paliwo. W oświadczeniu wojskowi przekazali, że samoloty startowały ze stacji powietrznej w Iwakuni.

„Kontynuowane są operacje poszukiwawcze i ratunkowe amerykańskich samolotów i pilotów, które brały udział w niefortunnym zdarzeniu nad wybrzeżem Japonii około godziny 2.00 rano czasu lokalnego” – informują źródła bliskie dowództwa Marines.

Łącznie na pokładach obu jednostek znajdowało się siedem osób załogi.

źródło:
Zobacz więcej