Interpol: Aresztowano polską przemytniczkę narkotyków

Podejrzana przybrała nową tożsamość (fot. TT/INTERPOL)

Międzynarodowa organizacja policyjna Interpol poinformowała o aresztowaniu w stolicy Argentyny, Buenos Aires, przemytniczki narkotyków, poszukiwanej od siedmiu lat 41-letniej Polki Sylwii S. Podejrzana w przeszłości w Boliwii przybrała nową tożsamość, a następnie zamieszkała w Argentynie.

Atak na kierowcę piaskarki. Napastnik może posiedzieć

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który rzucił się na przejeżdżającą piaskarkę, a następnie na pracownika Miejskiego Zakładu...

zobacz więcej

Jak podaje Interpol w opublikowanym na stronie internetowej komunikacie, Sylwię S. udało się schwytać dzięki systemowi rozpoznawania twarzy i danym fotograficznym Interpolu. Aresztowania dokonała policja w Buenos Aires; podejrzana czeka teraz na ekstradycję do Polski.

Sylwia S. „była ścigana przez polskie władze na podstawie czerwonej noty Interpolu wystawionej w 2011 r.” – czytamy w komunikacie. Tzw. czerwona nota tej międzynarodowej organizacji jest informacją dla policji z innych krajów, że poszukiwana osoba jest bardzo niebezpiecznym przestępcą.

Po aresztowaniu Polkę przesłuchiwano; ostatecznie potwierdziła prawdziwą tożsamość.

Interpol podkreśla, że działający w ramach organizacji system rozpoznawania twarzy, uruchomiony w 2016 r., zawiera ponad 52 tys. zdjęć ze 179 krajów.

źródło:

Zobacz więcej