RAPORT

Kampania 2020

„Schetyna dawno temu połknął Nowoczesną. Teraz kończy trawić resztki po niej”

– Grzegorz Schetyna jest wytrawnym graczem gabinetowo-politycznym. Mniej doświadczeni koleżanki i koledzy z Nowoczesnej dali się ograć – stwierdził w „Minęła 20” Marcin Horała poseł PiS. Senator Grzegorz Napieralski stwierdził, że to, co dzieje się po stronie opozycji, „dla nas wszystkich nie jest dobre”.

Przeszli do PO-KO, muszą opuścić partię. Nowoczesna straci członków

Rozpad Nowoczesnej. Siedmioro posłów przeszło do Platformy Obywatelskiej, tym samym klub Nowoczesnej przestał istnieć. Zasilony wspomnianą siódemką...

zobacz więcej

Goście „Minęła 20” komentowali rozłam w Nowoczesnej. Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło ośmioro posłów Nowoczesnej, co spowodowało, że Klub Poselski Nowoczesna przestaje istnieć.

– Zamieszanie w Nowoczesnej i to, co dzieje się po stronie opozycji, dla nas wszystkich nie jest dobre. Budowa Koalicji Obywatelskiej na współpracy między PO i Nowoczesną szła w dobrym kierunku – mówił Grzegorz Napieralski.

Marcin Horała stwierdził, że Grzegorz Schetyna dawno temu połknął Nowoczesną. – A teraz kończy trawić resztki po niej – powiedział.

Zdaniem posła PiS można było przewidzieć, bo Nowoczesna była „projektem jednorazowym”.

– Grzegorz Schetyna jest wytrawnym graczem gabinetowo-politycznym. Mniej doświadczeni koledzy i koleżanki z Nowoczesnej dali się ograć. Mnie to średnio martwi, bo z mojego punktu widzenia Nowoczesna i PO to wszystko jedno. Być może dobrze, że to będzie jasne, pod jednym szyldem. Wybór będzie klarowny – mówił polityk PiS.źródło:
Zobacz więcej