Ktoś powiesił psa na drzewie. Policja szuka sprawcy

Wyznaczono blisko 10 tys. nagrody za pomoc w znalezieniu sprawcy (fot. Shutterstock/Monika Chodak, zdjęcie ilustracyjne)

Pod koniec listopada w Wałbrzychu znaleziono powieszonego na smyczy psa. Policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie, wyznaczono ponad 10 tys. nagrody za pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.

Ruszył proces ws. okrutnego pobicia psa Fijo

Proces Bartosza D., który w styczniu miał pobić ze szczególnym okrucieństwem psa Fijo, rozpoczął się w Toruniu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy...

zobacz więcej

Przedstawiciele Fundacji Mania Pomagania z Wałbrzycha nagłośnili sprawę na Facebooku. 29 listopada tuż obok schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu znaleziono powieszonego na smyczy psa. Jak opisano, niewielka ok. 10-letnia suczka została pobita, a następnie uduszona.

Fundacja i policja proszą o pomoc w ustaleniu sprawcy. „Zwracamy się z ogromną prośbą, jeżeli ktoś rozpoznaje sunię, zna właściciela lub widział całe zdarzenie bardzo prosimy o anonimowe informacje do nas! Pomóżcie nam znaleźć sprawcę, niech odpowie za to, co zrobił” – apelują aktywiści.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy w okolicy znajdują się kamery monitoringu, które mogły zarejestrować sprawcę.

źródło:
Zobacz więcej