RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef MON podsumował 3 lata działania ministerstwa. „Rząd PiS traktuje wojsko priorytetowo”

– Dzięki wysiłkom w trzy lata udało nam się zrobić wielokrotnie więcej niż koalicji PO-PSL przez długie osiem lat. Rząd PiS udowodnił, że wojsko traktuje w sposób priorytetowy - wiemy, że silna armia jest fundamentem rozwoju całego państwa – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak.

Macierewicz: Nie możemy pozwolić na obecność wojsk rosyjskich na granicy Bugu

– Nie możemy pozwolić na tolerowanie sytuacji na Ukrainie. Nie możemy pozwolić na rozbicie Ukrainy i obecność wojsk rosyjskich na granicy Bugu –...

zobacz więcej

W środę – w ramach podsumowania prac trzech lat rządów PiS – Błaszczak podsumowuje działalność kierownictwa MON i Sił Zbrojnych RP.

Szef MON przypomniał, że stanowisko szefa resortu obrony objął 9 stycznia tego roku - zastąpił Antoniego Macierewicza. – Urząd się zmienił, ale cel jest ten sam – zapewnienie bezpieczeństwa Polsce i Polakom – oświadczył.

– W obecnym świecie, pełnym niestabilności, trwałe bezpieczeństwo może zapewnić Polsce tylko liczne, nowoczesne, sprawnie dowodzone, patriotyczne i mające silnych sojuszników wojsko – ocenił szef MON.

Podkreślił, że obejmując urząd, postawił sobie jako cel trzy główne zadania – modernizację wojska, zwiększenie jego liczebności i mocniejsze osadzenie w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) – ze szczególnym uwzględnieniem relacji polsko-amerykańskich.

– Dziś z całą pewnością możemy stwierdzić, że dzięki wysiłkom – zarówno moim jak i mojego poprzednika, ministra Antoniego Macierewicza – w trzy lata udało się nam zrobić wielokrotnie więcej niż koalicji PO-PSL przez długie osiem lat – stwierdził Błaszczak. Dodał, że PiS udowodniło, że wojsko traktuje w sposób priorytetowy. – Wiemy, że silna armia jest fundamentem rozwoju całego państwa – wskazał minister obrony narodowej. – Rząd PiS ma świadomość tego, że żołnierze są gwarantem bezpieczeństwa Polski i muszą być godnie wynagradzani, posiadać nowoczesne wyposażenie i mieć silnych sojuszników – zaznaczył Błaszczak.

źródło:
Zobacz więcej