Oblodzenia dróg na południu kraju. Może wystąpić wiele utrudnień

Ostrzeżenie dotyczy trzech województw (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami dróg w środę w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim. Według komunikatu GDDKiA wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Zachowanie bieszczadzkich żubrów wróży łagodną zimę

Żyjące w Bieszczadach żubry nadal przebywają w wyższych partiach gór. – Zazwyczaj w październiku, a czasami nawet wcześniej zaczynały wędrówki do...

zobacz więcej

Jak podaje IMGW, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dodano, że prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania.

„Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej” – napisano w komunikacie.

Na likwidację zmiany czasu trzeba będzie poczekać

Do rezygnacji z dwukrotnego w ciągu roku przestawiania zegarków nie dojdzie jesienią przyszłego roku, jak chciała Komisja Europejska. Pojawił się...

zobacz więcej

GDDKiA podaje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne; w sumie pracuje na nich 378 pojazdów do zimowego utrzymania. Na terenie województwa lubuskiego na odcinku Torzym - Trzciel występują utrudnienia w postaci lokalnej śliskości. Mgły pojawiają się w woj. świętokrzyskim, natomiast utrudnienia w postaci mżawki bądź przelotnych opadów deszczu są na terenie województwa zachodniopomorskiego. Według GDDKiA, w ciągu dnia wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu przelotne opady deszczu, a w Bieszczadach i Beskidach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na Podkarpaciu do 4 st. w centrum i nad morzem oraz do 6 st. na Dolnym Śląsku, na Podhalu około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

źródło:

Zobacz więcej