Mandat za przeklinanie w obecności dzieci

Mężczyźnie groził mandat w wysokości nawet 300 euro (fot. Maxpixel)

Karę w wysokości 100 euro wymierzono na północy Włoch 40-letniemu mężczyźnie za to, że przeklinał na ulicy w obecności dzieci. Dopuścił się tego podczas sprzeczki przed szkołą.

Zginął, bo przeklinał. Dżihadyści dokonali egzekucji na 7-latku za „obrazę Kalifatu”

Kolejna potworna zbrodnia bojowników Państwa Islamskiego. Dżihadyści dokonali egzekucji na 7-latku w północnej Syrii. Zbrodnia, którą popełnił...

zobacz więcej

Do zdarzenia opisanego przez lokalną prasę doszło w miejscowości Albisola Superiore w Ligurii. Koło szkoły podstawowej mężczyzna został poproszony o to, aby przestawił samochód, który zaparkował na pasach. Ku oburzeniu innych rodziców zareagował głośnymi przekleństwami, czym zwrócił na siebie uwagę przebywającego w pobliżu patrolu straży miejskiej. Funkcjonariusze wymierzyli mu karę w wysokości 100 euro.

– Mając do czynienia z mężczyzną, który na cały głos używał przekleństw w obecności dzieci, strażnicy postąpili zgodnie z przepisami – wyjaśnił komendant miejscowej straży Bruno Calcagno.

Przy okazji przypomniano, że ponieważ bluźnierstwo nie jest we Włoszech przestępstwem od 10 lat, mężczyzna nie usłyszał zarzutu. Dostał mandat z artykułu regulaminu straży, dotyczącego zakazu używania inwektyw lub słów obrażających Boga. Przewidziana za to kara waha się od 51 do 309 euro.

źródło:

Zobacz więcej