Lekarzom pomogą MMS-y. Gdyński szpital przetestował specjalną aplikację

Testy aplikacji wypadły pomyślnie (fot. Pexels)

iWound to aplikacja umożliwiająca pacjentom natychmiastowy kontakt i konsultację z lekarzem prowadzącym. Jej testy prowadzone były przez dwa miesiące w Szpitalu Morskim w Gdyni.

Łódzki Uniwersytet Medyczny rośnie. Przebudowa za 500 mln zł

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej w Łodzi, o podpisaniu umowy na budowę i rozwój ośrodków Uniwersytetu...

zobacz więcej

– To narzędzie, które usprawnia pracę lekarzy i pielęgniarek, daje możliwość konsultowania konkretnych przypadków z innymi specjalistami, porządkuje dokumentację, a nade wszystko usprawnia komunikację z pacjentem, który za pomocą aplikacji mobilnej na bieżąco jest informowany o postępie leczenia – tłumaczy Beata Gronowska, dyrektorka do spraw pielęgniarstwa w Szpitalu Morskim.

– Oczywiście, prowadzenie zdalnego leczenia nie zwalnia pacjenta z ewentualnej wizyty w placówce medycznej, jeśli zajdzie taka konieczność – zaznacza w rozmowie z Radiem Gdańsk Gronowska, która jest jednocześnie administratorem projektu w spółce Szpitale Pomorskie.

Jak podkreśla jeden z autorów aplikacji, Tomasz Kędziora, jest to proste urządzenie, które opiera się na MMS-ach i krótkich wiadomościach tekstowych. – W ten sposób pacjent może zgłosić się do prowadzącego go lekarza, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. To też duża oszczędność czasu dla chorego, który nie musi osobiście pojawiać się w szpitalu na kontrolę i w ten sposób unika czekania w kolejce – podkreśla.

Pacjenci szpitala w Redłowie, a być może także innych placówek należących do Szpitali Pomorskich, korzystać z aplikacji będą mogli od stycznia. Pod warunkiem, że podpisana zostanie umowa na jej użytkowanie z twórcami iWound.

źródło:
Zobacz więcej