Manchester City w tarapatach. Możliwe wyrzucenie z Ligi Mistrzów

Manchester City, angielski klub piłkarski występujący w Premier League, popadł w poważne problemy (fot. PAP/EPA/NIGEL RODDIS)

UEFA cały czas przygląda się sytuacji w angielskim klubie Manchester City. The Citizens grozi wykluczenie z rozgrywek Ligi Mistrzów.

Złota Piłka dla Chorwata. Przerwana dominacja Ronaldo i Messiego

Chorwat Luka Modrić został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2018 roku w plebiscycie magazynu „France Football”. Tegoroczny...

zobacz więcej

Manchester City, angielski klub piłkarski występujący obecnie w Premier League, popadł w poważne problemy. Kilka tygodni temu niemiecki „Der Spiegel” opublikował listę dokumentów, z których wynika, że działacze klubu z Wysp zawyżali wartości umów sponsorskich w celu obejścia finansowego fair play – informuje pilkarskiswiat.com.

Jak podaje portal, sprawa wyszła na jaw w 2014 r. Wtedy właśnie włodarze klubu wydali 450 milionów euro na transfery, mimo że podpisali umowy sponsorskie na prawie 200 milionów euro rocznie, jednak ich realna wartość była zbliżona góra do 5 milionów.

„Oceniamy sytuację. Mamy do tego celu niezależny organ, który nad tym pracuje. W najbliższej przyszłości otrzymamy odpowiedzi w kwestii tego, co wydarzy się w tym konkretnym przypadku" – zaznaczył prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

źródło:
Zobacz więcej