RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany kierowca zaparkował na posesji… policjanta

Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności (fot. Shutterstock)

Do dwóch lat więzienia grozi 63-letniemu mężczyźnie, który jeździł terenówką pod wpływem alkoholu. Kierowca wpadł, kiedy próbował wyjechać z posesji funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

16-latek wyłudził ponad pół miliona zł „na policjanta”

Policjanci ze stołecznego wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta”. Nastolatek...

zobacz więcej

Jak informuje biuro prasowe opolskiej policji, do zdarzenia doszło w Prudniku. Pracujący na co dzień w Opolu funkcjonariusz policji wieczorem zauważył stojącego na jego posesji land rovera. Kiedy chciał sprawdzić, kto go odwiedził, kierowca w nieporadny sposób próbował wyjechać z podwórka. Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który zatrzymał pojazd i powiadomił o incydencie dyżurnego miejscowej komendy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze drogówki zbadali 63-letniego kierowcę pod kątem trzeźwości. Badanie na alkomacie wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie zatrzymanego.

Kierowcy zabrano już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

źródło:

Zobacz więcej