RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany kierowca zaparkował na posesji… policjanta

Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności (fot. Shutterstock)
Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności (fot. Shutterstock)

Do dwóch lat więzienia grozi 63-letniemu mężczyźnie, który jeździł terenówką pod wpływem alkoholu. Kierowca wpadł, kiedy próbował wyjechać z posesji funkcjonariusza Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

16-latek wyłudził ponad pół miliona zł „na policjanta”

Policjanci ze stołecznego wydziału kryminalnego zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta”. Nastolatek...

zobacz więcej

Jak informuje biuro prasowe opolskiej policji, do zdarzenia doszło w Prudniku. Pracujący na co dzień w Opolu funkcjonariusz policji wieczorem zauważył stojącego na jego posesji land rovera. Kiedy chciał sprawdzić, kto go odwiedził, kierowca w nieporadny sposób próbował wyjechać z podwórka. Wzbudziło to podejrzenia policjanta, który zatrzymał pojazd i powiadomił o incydencie dyżurnego miejscowej komendy.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze drogówki zbadali 63-letniego kierowcę pod kątem trzeźwości. Badanie na alkomacie wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie zatrzymanego.

Kierowcy zabrano już prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

źródło:

Zobacz więcej