Koncern FCA zamierza produkować w Tychach nowy model auta

Przyszłość fabryki w Tychach rysuje się w optymistycznych barwach (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

W Tychach będzie produkowany nowy model Fiata – zapowiedział podczas spotkania ze związkowcami w Mirafiori w Turynie Mike Manley, prezes Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Zmarł były prezes jednego z największych koncernów samochodowych

Były długoletni prezes zarządu włosko-amerykańskiego koncernu motoryzacyjnego Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Sergio Marchionne zmarł w środę w...

zobacz więcej

Zapowiedzi prezesa FCA, choć ogólnikowe, rozwiewają obawy polskich pracowników o przyszłość fabryki w Tychach. Ich niepewność dotyczyła tego, co stanie się z zakładem, gdy dobiegnie końca produkcja Fiata 500.

Okazuje się, włoski zarząd firmy ma plany wobec fabryki.

„Zakład w Polsce jest dla nas bardzo ważny. To właśnie tam są produkowane tak istotne dla FCA modele, jak Fiat 500 i Lancia Ypsilon. Na pewno w Tychach ulokujemy produkcję nowych modeli, pracujemy nad tym” – powiedział Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny regionu FCA obejmującego m.in. Europę, który również uczestniczył w spotkaniu w Mirafiori.

„Teoretycznie Panda mogłaby wrócić do Polski, jak mówiło się o tym wcześniej, ale nie w tej chwili. Myślę, że mamy też inne modele samochodów, które prawdopodobnie mogłaby produkować fabryka FCA w Polsce” – powiedział Gorlier.

W grę mogą wchodzić różne modele z 13, których produkcja jest planowana – zarówno nowy Fiat 500, jak też samochód z gamy Alfa Romeo lub Jeepa.

źródło:
Zobacz więcej