RAPORT

Tusk kontra Tusk

Przyjaźń silniejsza od śmierci. Pies George’a Busha czuwa przy trumnie swego pana

Zwierzę czuwa przy trumnie swojego pana (fot. Instagram/sullyhwbush)
Zwierzę czuwa przy trumnie swojego pana (fot. Instagram/sullyhwbush)

Były rzecznik George’a H.W. Busha, Jim McGrath, opublikował na Twitterze zdjęcie psa zmarłego w piątek byłego prezydenta USA. Labrador, który wabi się Sully H.W. Bush, leży obok trumny swojego pana. „Misja wykonana” – napisał McGarth.

Ujawniono ostatnie słowa George’a H.W. Busha

„Też cię kocham” – takie były ostatnie słowa zmarłego w piątek byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha. Wypowiedział je w rozmowie telefonicznej...

zobacz więcej

Jak informuje CNN, zwierzę znajdzie się na pokładzie Air Force One, którym trumna z ciałem prezydenta zostanie przetransportowana do Waszyngtonu.

Sully to pies wytrenowany specjalnie do opieki nad osobami chorymi, szczególnie weteranami. Labrador towarzyszył prezydentowi przez kilka ostatnich miesięcy życia.

Teraz zwierzę trafić ma do ośrodka dla weteranów, gdzie służyć będzie pomocą innym osobom.

Syn George’a Busha – były prezydent George W. Bush – opublikował to samo zdjęcie na Instagramie i napisał: „Nasza rodzina będzie tęsknić za tym psem, ale wiemy, że sprawi także wiele radości w swoim nowym domu”.

George H.W. Bush, w latach 1989-1993 prezydent USA, a wcześniej wiceprezydent w administracji Ronalda Reagana, zmarł w piątek wieczorem w wieku 94 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej