Raport

#FabrykahejtuPO

Polska i Izrael wspólnie będą świętować niepodległość w Waszyngtonie

Uroczystość 100-lecia niepodległości Polski i 70-lecia powstania Izraela zorganizują ambasady obu krajów w Stanach Zjednoczonych (fot. arch PAP / Jan Karwowski)

Polska i Izrael wspólnie będą świętować swoją państwowość. Ceremonia z okazji 100-lecia niepodległości Polski i 70-lecia powstania Izraela odbędzie się w Waszyngtonie. Uroczystość organizują ambasady obu krajów w Stanach Zjednoczonych.

Od Tel Awiwu do Los Angeles. Cały świat składa hołd polskiej fladze

Ratusz w Tel Awiwie rozświetlił się w sobotę na biało-czerwono z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O zdarzeniu...

zobacz więcej

Uroczystość odbędzie się w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie.

„Dołączcie do nas, by świętować przeplatające się kulturalne, kulinarne i społeczne związki pomiędzy Polską a Izraelem” – brzmi wspólne zaproszenie wystosowane przez ambasadorów Piotra Wilczka i Rona Dermera skierowane do polskich, żydowskich i amerykańskich gości.

W programie artystycznym przewidziano występ Oli Bilińskiej, która wykonuje tradycyjne pieśni jidysz we współczesnych aranżacjach. Podczas tegorocznego 30-tego Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie artystka otrzymała nagrodę imienia Ireny Sendlerowej. Występ Oli Bilińskiej współorganizuje fundacja Taube Philanthropies, której celem jest między innymi zachowanie żydowskiej spuścizny kulturalnej. Fundacja działa w USA, Polsce i Izraelu.

źródło:
Zobacz więcej