Zacięta walka w Niżnym Tagile. Piotr Żyła ponownie na podium

Piotr Żyła był trzeci w niedzielnym konkursie PŚ w Niżnym Tagile (fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY)

Piotr Żyła zajął trzecie, a Kamil Stoch czwarte miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Zwyciężył lider cyklu Japończyk Ryoyu Kobayashi przed Norwegiem Johannem Andre Forfangiem.

PŚ w skokach narciarskich. Znakomity występ Piotra Żyły

Piotr Żyła zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Reprezentant Polski przegrał zaledwie o 0,2 pkt...

Na podium stanęli więc ci sami zawodnicy co w sobotnim konkursie, ale w innej kolejności. Dzień wcześniej triumfował Forfang przed Żyłą i Kobayashim.

W niedzielę Japończyk triumfował bezapelacyjnie, z przewagą 13,9 pkt. nad Forfangiem. Żyła, który po pierwszej serii był dopiero dziesiąty, w drugiej serii oddał fantastyczny (133 m), zapewniając sobie miejsce na podium po raz siódmy w karierze.

Zadowolony może być także Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski jeszcze nigdy nie był tak wysoko w mieście na Uralu.

W drugiej serii poprawił się również Dawid Kubacki, przesuwając się z 22. na 11. lokatę.

Stefan Hula i Maciej Kot nie awansowali do drugiej serii, zajmując miejsca 35. i 41. Kwalifikacji nie przeszedł Jakub Wolny.