RAPORT

Kampania 2020

„Zabijanie polskich serc – serc dzieci – to zabijanie Polski”

„Nie czekaj siostro i bracie, patrz w serce” (fot. Pixabay/Rainer_Maiores)

Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości – powiedział abp Andrzej Dzięga podczas dziękczynnej mszy świętej z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja. Dodał, że zabijanie polskich serc – serc dzieci – to zabijanie Polski.

Papież Franciszek: Martwi mnie homoseksualizm wśród księży i zakonników

Papież Franciszek powiedział, że martwi go homoseksualizm wśród księży i zakonników. W wywiadzie-rzece „Siła powołania”, który ukaże się wkrótce w...

zobacz więcej

– Trzeba się od Maryi uczyć czystości serca. Uczcijcie więc tajemnicę jej serca, nawracajcie się, wchodźcie na Bożą drogę. Dzisiejszy świat stoi na granicy szaleństwa, a w wielu aspektach nawet ją przekroczył. Świat został postawiony na granicy szaleństwa przez nielicznych, ale mocarnych – mówił w homilii metropolita szczecińsko-kamieński.

Duchowny dodał, że mówimy o szaleństwie, bo „ciągle narasta zgiełk i wrzask kłamstw nad jeszcze większymi kłamstwami”.

– Bóg jest miłością, cały jest sercem. Jest panem, dlatego wobec tych, którzy uznają go za pana może okazać miłosierdzie. Patrzy i czeka – wskazał abp Dzięga. Ocenił, że tylko ludzie serca będą na wieczność z Bogiem i będą szczęśliwi.

Wskazał, że Bóg jest autorem koncepcji narodu i to on scala wiele serc w jedno serce – w naród. – Polsko, zaproszona zostałaś na drogę serca – mówił. Odnosił się do tych, którzy przynieśli religię do Polski okresu Piastów.

– To przynieśli do całej Europy Środkowej Cyryl i Metody, którzy przynieśli do niej miłość. O Polsko, co Ty robisz z sercem otrzymanym od Chrystusa? Czemu zabijasz serce? Nie zabijajcie serc. Także tych maleńkich pod sercem matki, one mają prawo żyć pod tym sercem. Maleńki człowiek najpierw cały jest sercem – wskazał abp Dzięga.

Papież Franciszek o rodzinie Ulmów: Wzór wierności Bogu i miłości bliźniego

Papież Franciszek powiedział w środę, że przykład polskiej rodziny Ulmów, rozstrzelanej w czasie II wojny światowej przez Niemców za pomaganie...

zobacz więcej

Metropolita przestrzegł, że naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości.

– Słyszycie to politycy Polscy? Państwo, które świadomie pozwala na zabijanie własnych dzieci jest państwem bez przyszłości. Gdy serce woła, to zawsze woła, o dziś, o już. Kochani politycy Polscy nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Miejcie serce – apelował.

Dodał, że zabijanie polskich serc, to zabijanie Polski.

– Nie czekaj siostro i bracie, patrz w serce. Dzisiaj jeszcze jest czas wyboru. Dalej będzie albo po bożemu albo bezbożnie – podkreślił abp Dzięga. Dodał, że mówi też do siebie, bo wszyscy jako Polscy katolicy za mało w tej intencji się modlą.

Metropolita szczecińsko-kamieński ocenił, że potrzeba rozumnych i wolnych mediów, bo to najbardziej powszechny uniwersytet. W jego ocenie dzięki temu może odżyć chrześcijańska demokracja oraz lepiej rozprzestrzeniać się znów nauka społeczna Kościoła.


– Polacy, siostry i bracia, gdziekolwiek jesteście, nie lękajcie się. Z Maryją otwórzcie wreszcie drzwi Chrystusowi. Bądźcie wreszcie rozumnie wolni, zachowajcie swobodę rozumowania i bądźcie ludźmi serca – zakończył.

źródło:

Zobacz więcej